Skip to content Skip to footer

Sēdpods

Tiek piedāvāts pārdošanā tualetes pods, kas paredzēts ilgtspējīga cilvēkmēslu pārstrādes cikla ieviešanai.

Lai ieviestu ilgtspējīgo cilvēkmēslu pārstrādes ciklu, ir nepieciešamas trīs lietas: materiāls, ko bērt virsū mēsliem, lai nesmird un pārstrādājas, komposta kaudze vismaz kubikmetra lielumā un sēdpods. Par to visu ir daudz un sīki aprakstīts pārējos šīs vietnes rakstos.

Lielākā šāda risinājuma priekšrocība ir universālums un mobilitāte. Podu var likt jebkur, jo tas nav piesaistīts ūdens un kanalizācijas sistēmām. Nevajag neko rakt, nevajag pirkt neko dārgu un maksāt par uzstādīšanu. Ilgspējīgums slēpjas iespējā mēslu pārstrādi organizēt vienīgi ar saviem spēkiem, turklāt neierobežoti ilgi.

Kā trūkumu var minēt to, ka ir nepieciešams kaut ko darīt. Ir pašam katru reizi pēc tualetes lietošanas jāber virsū skaidas vai kūdra. Un regulāri jāiztukšo spainis, kas var izsaukt nepatiku. Taču tā ir izdevīgi lēta maksa par brīvību no regulāriem maksājumiem un dārgām iekārtām.

Gari un sīki par sausās biotualetes izmantošanu ilgtspējīgi un ideāli ekoloģiski.

Sausā biotualete no priekšas ar paceltu vāku
Biotualete ar paceltu vāku. Iekšā ir 20 litru spainis. Kastē ir vieta arī spaiņa vākam, ko var redzēt aiz spaiņa dziļumā.
Sausā biotualete no augšas
Šajā fotogrāfijā ir īstās krāsas. Brille ir iebrūna, spainis ir koši balts.
Mobilā sausā biotualete no sāniem
Īpaša roktura durtiņu atvēršanai nav. Virsmas finieris vienkārši ir mazliet izvirzīts uz āru, tā veidojot ērtu rokturi visas malas garumā.
Sausās biotualetes iekšpuse un spainis ar vāku
Ja 20 litru spainis šķiet par lielu, var izmantot mazāku trauku, kas iet kastē. Var palikt apakšā kaut ko, lai trauks ir maksimāli tuvu augšējai virsmai. Lielākus traukus izmantot nav ieteicams, jo piepildīti tie ir pārāk smagi – viens cilvēks vairs ar tādu nevar tikt galā. Vāks spainim ir vajadzīgs, jo parasti sakrāj vairākus spaiņus un tad tos visus vienā reizē iznes, un vāks samazina estētisko kaitējumu. Ja ir uzbērts pietiekami skaidu vai kūdras, tad smakas nav. Protams, komposts spainī neveidojas, jo tas ir par mazu.

Pirkt šo biotualeti.