Skip to content Skip to footer

Saliekama dārza tualete

Saliekamas dārza tualetes priekšrocības:

  • var ievietot vieglajā automašīnā,
  • iekraušanu un izkraušanu var veikt viens cilvēks,
  • detaļas var ienest pa šauriem vārtiņiem un celiņiem, pāri tiltiņiem un grāvjiem, pa staignām vietām,
  • nav nepieciešams piebraukt ar mašīnu pie pašas celšanas vietas,
  • var salikt viens cilvēks.

Saliktā veidā āra tualete izskatās šādi. Kaudze patiesībā nav tik augsta – detaļas ir sakrautas uz paletes, kas savukārt ir uzlikta uz diviem kokiem. Viss brīnišķīgi saiet vieglajā automašīnā, kā redzams šajā rakstā.

Salikšana jāsāk ar pamatiem. Ar smilšu palīdzību vai kā citādi nolīdzina vietu un saliek plāksnītes tā, lai cipari sakristu ar attēlā redzamajiem, lai caurumi leņķos sakristu ar izurbtajiem caurumiem betonā, kuros jau ir salikti dībeļi. Jāpieskrūvē visas sešas plāksnītes, katra ar divām skrūvēm. lai vējš neapgāž. četri betona bruģīši jānoliek tieši tā, kā redzams attēlā, jo uz tiem balstās grīda. Caurumi vidū ir pamatu vēdināšanai. lai nesapūst pārāk ātri.

Noliek pirmo sienas bloku. To fiksē vertikāli ar diviem, metru gariem kociņiem, kuru galos iedzītas mazas nagliņas ar asajiem galiem ārā Tās vienkārši iespiež detaļas spraugās. Nekādu stiprāku savienojumu nevajag. Ja ir palīgs, tad viņš pietur, un kociņi nav nepieciešami.

Tādā pašā veidā noliek otru sānu sienas detaļu. Brūnie klucīši ir priekšpusē, un kopā izveidojas brūns slieksnis.

Pats grūtākais ir nolikt vietā aizmugures sienas detaļu. Cilvēkam ir jāatrodas iekšpusē, jo citādi neredz, kur likt. Pēc tam, kad bloks ir nolikts, pārliecinās, vai tas negāžas, un ar skrūvgriezi iet no aizmugures un pieskrūvē. Visur tiek skrūvēts finieris ar 40 mm garām skrūvēm.

Kad bloki ir savienoti un stāv stabili, kociņus var ņemt nost, tie vairs nebūs vajadzīgi. Tagad ir laiks pieskrūvēt iekšpusē, katrā pusē pa trim 70-80 mm skrūvēm no pamata uz sānu blokiem.

Nākamajā solī liek klāt augšējās sānu sienu detaļas ar slīpumu jumtam. Attēlā ir redzams, ka ir jau pielikta augšējā aizmugurējās sienas detaļa. Šajā solī skrūvē tikai aizmugurē. Priekšējā mala tiks iztaisnota ar stenderēm.

Trīs sienas ir saliktas un sastiprinātas, konstrukcija stāv stabili. Šajā brīdī var likt jumtu, pēc tam grīdu un tikai pēc tam stenderes, jo tās atspiežas pret grīdu. Attēli tika gatavoti izjaucot, tāpēc nesakrīt ar labāko salikšanas kārtību.

Šādi izskatās konstrukcija ar stenderēm. Vispirms ar trijām 70 mm skrūvēm iztaisno sienas, pēc tam ar 40 mm skrūvēm fiksē finieri no ārpuses.

Jumtu ir vieglāk uzlikt no aizmugures, stāvot ar muguru pret sienu, pēc tam to vienkārši uzbīda līdz galam. Skrūvēt klāt ir labāk pēc tam, kad visas sienas ir pieliktas, lai var nolikt jumtu visoptimālāk. Jumtu skrūvē no ārpuses. Pietiek ar 30 mm skrūvēm, katrā malā pa 7.

Augšējais priekšējās sienas bloks stabilizē priekšējo sienu. Tas stāv tāpat. Fiksēt to ar 6 skrūvēm finierī no ārpuses vajag tad, kad ir ieliktas durvis, tādējādi pieregulējot.

Ieliek grīdu, sākot no priekšas, kur tā atduras pret brūno sliekšņa dēlīti.

Pēc tam pieliek sēdvietas sienu, pieskrūvējot ar 6 skrūvēm sānos, finierī. Sānu sienu savilkšana nav paredzēta, to var darīt pēc saviem ieskatiem, bet labāk pēc sēdvirsas ielikšanas.
Uzliek sēdvirsu un pieskrūvē sānos un priekšā.
Pieliek līstītes.

Pieskrūvē durvis. Skrūvju caurumi jau ir, ir ļoti vēlams skrūvēt tajos. Fiksē augšējo priekšējās sienas detaļu. Pieskrūvē rokturi no iekšpuses.

Pieskrūvē ārējo durvju fiksatoru.

Pieskrūvē iekšējo durvju fiksatoru.

Ieliek tvertni. Pieskrūvē rokturus aizmugures vākam. Visi trīs rokturi pēc izmēriem ir vienādi, tāpēc durvīm izvēlas to, kurš labāk patīk. Vāks turas uz sānu klucīšiem, nekādi citi fiksatori nav nepieciešami. Tas ir uztaisīts noņemams, lai netraucētu rīkoties ar smago tvertni iztukšošanas laikā.

Dārza tualete ir gatava. Patīkamu lietošanu!